Demmerikse Brug

Nieuwe Demmerikse brug in de maak: plannen te zien op 22 mei

De Demmerikse brug tussen Vinkeveen en Loenersloot is aan het eind van z’n Latijn. De iconische brug met blauwe torens en wit dak stamt uit 1942 en wordt nog altijd met de hand bediend. Sinds 2019 houdt een tijdelijke stalen constructie hem overeind, maar die is na 2029 niet meer veilig. Tijd dus voor vervanging.

Elke dag rijden er bijna 30.000 auto’s en motoren overheen, plus honderden fietsers en wandelaars. De brug is daarmee een belangrijke schakel in de regio. Om voorbereid te zijn op de toekomst, onderzoekt de provincie sinds vorig jaar de beste manier om de brug te vernieuwen. Daarbij is samengewerkt met onder meer de gemeente, het waterschap, Staatsbosbeheer en de Fietsersbond. Ook omwonenden en gebruikers mochten hun zegje doen.

Op donderdag 22 mei presenteert de provincie de uitkomsten tijdens een inloopavond in Het Spoorhuis aan Demmerik 68. Tussen 19.00 en 21.00 uur kun je zonder aanmelding binnenlopen om de ontwerpen te bekijken, vragen te stellen en je mening te geven. Tijdens de inloopavond vertelt de provincie samen met ingenieursbureau Royal HaskoningDHV over de resultaten van de studie en de voorgestelde maatregelen.

Een van de ideeën: twee losse bruggen, één voor auto’s en één voor fietsers. De onderdoorgang voor recreanten blijft, net als de faunapassage voor otters. De provincie hoopt in 2027 te starten met de bouw. Die duurt naar verwachting twee jaar. Vanaf 21 mei staat alle informatie ook online op de website van de provincie Utrecht.



Vinkeveendemmerikse brug


Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht

E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl

Telefoon Redactie
0297 - 286004

×