Fort bij Abcoude nog één keer open in huidige staat

Nog één keer dwalen door lege manschappenverblijven en kruitkamers, voordat het fort op de schop gaat. Op zondag 14 september opent Fort bij Abcoude zijn poorten tijdens Open Monumentendag. Daarna sluit het voor een jaar vanwege de verbouwing van de kazerne. Er komen verwarming, verlichting en sanitair zodat de ruimtes geschikt worden voor bijvoorbeeld kleine ondernemers, ambachten en kleinschalige horeca.

“Het fort is prachtig, maar ook ontzettend duur in onderhoud,” zegt boswachter Olga Ekelenkamp van Natuurmonumenten. “Door de kazerne te verhuren, kunnen we het duurzaam behouden. En tegelijk maken we het toegankelijker: straks kun je hier een workshop volgen of gewoon een kop koffie drinken.”

Rondleidingen en dorpsborrel

Tijdens Open Monumentendag leiden gidsen bezoekers van 11.00 tot 15.30 uur door de manschappenverblijven, kruitkamers en over het forteiland. Het is voorlopig de laatste kans om de kazerne in oorspronkelijke vorm te bekijken.

Na de rondleidingen volgt een speciale dorpsborrek, waarbij inwoners nog één keer het fort kunnen beleven voordat de werkzaamheden starten.



AbcoudeCultuurfort bij abcoude


Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht

E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl

Telefoon Redactie
0297 - 286004

×