
Het geluid uit het publiek zwelt aan, de muziek klinkt door de zaal en de spanning stijgt nog voor de eerste opslag is gedaan. Geen gewone competitiewedstrijd, maar een avond waarin volleybal, show en energie samensmelten. Met Freaky Friday wil volleybalvereniging Atalante laten zien dat sport meer is dan punten en setstanden alleen.
“Bij Atalante draait het niet alleen om winnen, maar om samen beleven,” vertelt bestuurslid Nancy Lijten. “We willen een avond creëren waar het sportieve en het sociale samenkomen. Waarin het publiek niet alleen toeschouwer is, maar echt onderdeel van de beleving.”
Tijdens Freaky Friday verandert Sporthal De Boei in een sfeervolle volleybalarena. In plaats van drie wedstrijden tegelijk, wordt er gespeeld op één groot center court. Alleen de eerste teams van Atalante, Dames 1 en Heren 1, komen die avond in actie. “Dat maakt het al bijzonder,” zegt Lijten. “Daarnaast voegen we elementen toe die je op dit niveau zelden ziet: een DJ die voor een lekker sfeertje zorgt, een speaker die het publiek meeneemt in de wedstrijd, en ballenkinderen uit onze eigen jeugd.”
Het idee ontstond uit de wens om meer beleving te brengen in de sporthal. Niet alleen voor vaste supporters, maar juist ook voor dorpsgenoten die normaal niet snel bij een volleybalwedstrijd komen kijken. “Alles draait om beleving: sport, show en gezelligheid in één. Dat is wat Freaky Friday zo uniek maakt: het is vertrouwd Atalante, maar dan in een ‘freaky’ jasje.”
“Het is vertrouwd Atalante, maar dan in een ‘freaky’ jasje.”
De club wil met de avond niet alleen het publiek vermaken, maar ook iets uitstralen. “We hopen dat bezoekers naar huis gaan met het gevoel: ‘Wat een geweldige club!’,” zegt Lijten. “Dat ze trots zijn op wat er hier leeft, dat een relatief kleine vereniging zo’n sfeer kan creëren.”
Volgens haar is Freaky Friday ook een manier om de binding binnen de vereniging te versterken. “Sport verbindt: spelers, vrijwilligers, sponsoren, oud-leden en dorpsgenoten. Als mensen het gevoel meenemen dat Atalante een warme, levendige en open club is, dan is de avond geslaagd.”
Zo’n bijzondere avond organiseren vraagt het nodige van de vereniging. De combinatie van een serieuze competitiewedstrijd met een feestelijke opzet brengt uitdagingen met zich mee. “De grootste uitdaging is om alles goed op elkaar af te stemmen,” legt Lijten uit. “We betrekken vanaf het begin iedereen bij de plannen: de volleybalbond, zodat andere wedstrijden kunnen worden verplaatst; de tegenstanders, zodat ze weten wat ze kunnen verwachten; onze jeugd, die meedoet als ballenkinderen; en natuurlijk De Boei.”
Daarbij is het volgens haar een flinke logistieke klus. “Het vraagt echt veel vrijwilligers om alles soepel te laten verlopen. Van de opbouw tot het ontvangen van VIPS, het regelen van het geluid en het begeleiden van teams en ballenkinderen. Zo’n avond organiseren doe je echt samen.”
Met Freaky Friday laat Atalante zien dat een dorpsvereniging meer kan zijn dan een sportclub alleen. Het is een plek waar mensen elkaar ontmoeten, meeleven en samen iets neerzetten. “Voor ons is dit een manier om te laten zien dat volleybal energie, sfeer en plezier kan uitstralen,” besluit Lijten.
Freaky Friday is op 14 november. De eerste wedstrijd begint om 19:30 uur.
Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht
E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl
Telefoon Redactie
0297 - 286004