Halve minuut binnen: inbraak bij juwelier Mijdrecht loopt op niets uit

De ochtend van de mensen bij Koek Juwelier begon woensdag normaal, tot bij het openen van het rolluik meteen duidelijk wordt dat er ’s nachts iets is gebeurd. Dat was het moment waarop ontdekt er was ingebroken. De schade bleef beperkt, maar de beelden laten weinig aan de verbeelding over.

Inbrekers snel weer vertrokken

“Wij zijn gistermorgen de winkel binnengewandeld en toen bleek er een poging tot inbraak geweest,” vertelt de juwelier. De inbrekers kwamen langs in de nacht van dinsdag op woensdag, rond half vijf. Twee personen, volledig in het zwart gekleed, met een tas en een grote sloophamer.

Volgens de juwelier wisten de daders het rolluik te openen. “Ze hebben op de een of andere manier geweten hoe ze onze klikker van het rolluik konden klonen.” Vervolgens sloegen ze toe. “Ze zijn ’s nachts onder het rolluik doorgegaan en hebben het raam van de deur ingetikt met een flinke hamer.”

De deur ligt eruit, maar inbrekers hadden geen buit

“Ze waren met z’n tweeën. De één bleef buiten wachten en de ander ging naar binnen.” Lang duurde dat niet. “Je ziet de persoon op camerabeelden een beetje verbouwereerd rondkijken en onverrichter zaken weglopen.” Dat er niets is meegenomen, verrast de juwelier niet. “Wij stoppen alles weg aan het einde van de dag, we laten niks van waarde in de winkel liggen.” De impact bleef daardoor beperkt. “Op de schade van het glaswerk na is er niets gebeurd. Het is niet om te lachen, maar we zijn blij dat het alleen deze materiële schade is.”

“Ze zijn ’s nachts onder het rolluik doorgegaan en hebben het raam van de deur ingetikt met een flinke hamer.”

Geen buit

De politie spreekt van een poging tot inbraak. “Er is -voor zover bekend- niets buitgemaakt. Wij doen onderzoek,” aldus een woordvoerder. “Er is nog niemand aangehouden.” De alarmcentrale sloeg die nacht al aan. “We kregen een melding van de alarmcentrale en zijn ’s nachts nog langs geweest, maar omdat er niks aan de buitenkant te zien was, werden we ’s ochtends bij de opening pas verrast.”

Ondertussen blijft het team optimistisch: “We kunnen heel hard gaan huilen, maar dat lost ook niets op.”

De inbrekers konden zonder problemen het rolluik openen, waarschijnlijk omdat ze de klikker gekloond hadden



112Mijdrechtinstagram


Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht

E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl

Telefoon Redactie
0297 - 286004

×