
Zand tussen de tenen, bezwete voorhoofden en af en toe luid gejuich. Volleybalvereniging Atalante ruilde de vertrouwde sporthal afgelopen weekend massaal in voor de zon op het hoofd aan Sportpark de Molmhoek. Wat vier jaar geleden begon als een spontaan idee tijdens een nazit aan de bar, bleek dit weekend wederom een schot in de roos te zijn voor de gemeenschap én voor de organiserende vereniging.
Achter het sportieve spektakel schuilt ook een belangrijk financieel fundament voor volleybalvereniging Atalante. Als zaalsportclub heeft de vereniging te maken met specifieke uitdagingen. “We zijn een zaalsport en niet met een eigen bar, dus voor ons is dit een hele mooie inkomstenbron eigenlijk om ons seizoen ook weer draaiende te houden,” legt medeorganisator Regi Pothuizen uit. De opbrengsten van het toernooi zijn harder nodig dan ooit om de stijgende lasten van de afgelopen jaren op te vangen. “We hebben nu al, ik denk nu al vijf, zes jaar de contributie niet verhoogd. Door dit toernooi eigenlijk. Dus we breien dat allemaal rond.”
Het succes werpt zijn vruchten af. Waar het ledenaantal in het verleden daalde, zit de club inmiddels weer in de lift en telt zij zo’n 140 leden. Organisator Rick de Groot vult aan: “Nu hebben we luxe-problemen zoals gebrek aan zaalruimte.”
Luister het hele interview met Regi en Rick in de laatste aflevering van NieuwsCaroussel
Met 57 teams en ongeveer driehonderd unieke spelers was het speciaal gestorte zand op Sportpark De Molmhoek constant in beweging. Pothuizen: “We hebben vier verschillende klasses. De wedstrijd dames en wedstrijd heren, dat zijn uitsluitend volleyballers van het hoogste niveau tot iets minder. En we hebben recreanten hoog, dat zijn vaak de fanatieke voetballers en fanatieke korfballers.” Voor de absolute gezelligheidszoekers is er de laagste klasse. “Dat zijn vaak damesteams die het heel leuk vinden om een feestje te hebben en gewoon even te sporten. In de recreantenlaag is het af en toe gooi- en smijtwerk. Maar ja, dat is ook leuk om te zien.”
“We storten een hoop zand, dus dat is een hoop werk.”
Ondanks de felle strijd op het veld bleef het toernooi bovenal een laagdrempelige ontmoetingsplek. “Het is een familie-evenement,” vertelt De Groot. “Ik zie ook een hoop opa’s en oma’s hiero. Wat je veel ziet is dan de vader speelt in het team, daar speelt de moeder in het team en dan zijn de kids hier ook en vaak opa en oma erbij om op de kids te letten. Dus het is meer een familie-activiteit.”
Dankzij de ideale weersomstandigheden bleef de sfeer er het hele weekend goed in. Waar voorgaande edities geteisterd werden door extreme hitte of regenbuien, was het weer dit jaar stabiel en comfortabel. De opbouw van zo’n grootschalig evenement is echter elk jaar een flinke klus, waarbij de organisatie door schade en schande wijs is geworden. “We storten een hoop zand, dus dat is een hoop werk,” herinnert De Groot zich. “Ons eerste idee was om zelf met een schepje aan de gang te gaan. Dat werd ons heel snel afgeraden. Nu komt er een kraan en die spreidt alles uit. Daar hadden we ons vies op verkeken.”
Na de laatste sportieve rally’s transformeerde het ‘strand’ in een festivalterrein met een live-zanger en een dj, die de honderden aanwezigen tot in de late uurtjes lieten doorfeesten.
Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht
E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl
Telefoon Redactie
0297 - 286004