
Wie in oktober door Bergen wandelt, komt op tientallen plekken kunst tegen. Ook Karin van Staveren en Marcel Straver, beiden lid van KunstRondeVenen, doen mee aan de Kunst10Daagse. Van 16 tot en met 25 oktober presenteren zij hun werk tussen zo’n 300 kunstenaars op ruim 130 locaties.
Van Staveren exposeert dagelijks met de KEK Groep aan de Oude Bergerweg 13A. Haar werk varieert van landschappen en stillevens tot abstracte schilderijen. Kleur en rust spelen een belangrijke rol. “Ik hoop vooral dat iemand even stopt. In onze dagelijkse wereld zijn we voortdurend bezig en worden we overspoeld door beelden en informatie. Mijn schilderijen zijn voor mij juist een uitnodiging om even uit die snelheid te stappen.”
Ook ontmoeting staat voor haar centraal. “Natuurlijk is het bijzonder om tien dagen lang je eigen werk te zien en er zo intensief mee bezig te zijn, maar ik zie het vooral als een kans om mensen te ontmoeten.”
Marcel Straver, die werkt onder de naam Straverf, exposeert in de Petrus en Pauluskerk. Zijn pointillistische schilderijen bestaan uit talloze stippen en zijn geïnspireerd op de natuur. “Zaken die afleiden of in mijn ogen overbodig zijn, laat ik graag weg.”
Van dichtbij lijken zijn schilderijen bijna abstract. Pas op afstand ontstaat het volledige beeld. “Het mooiste is als je iemand op slag verliefd ziet worden op een werk. Dan krijgt je schilderij voor iemand een speciale betekenis.”
De Kunst10Daagse is dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Van Staveren nodigt bezoekers uit om er een dagje Bergen van te maken: “Onderweg kom je op allerlei plekken kunst tegen. Maak er een mooie dag van en laat je verrassen.”
Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht
E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl
Telefoon Redactie
0297 - 286004