Wat wil je later worden? Voor veel vmbo-leerlingen is dat een lastige vraag. Veen en Amstelland On Stage helpt hen op weg door jongeren direct in contact te brengen met verschillende beroepen. Op 4 maart ontmoeten ruim 250 beroepsbeoefenaars en vmbo-leerlingen elkaar tijdens het Beroepenfeest in Sporthal De Waterlelie in Aalsmeer.
Tijdens het Beroepenfeest maken leerlingen kennis met verschillende vakmensen. Klikt het? Dan spreken ze af voor de Doe Dag op 27 maart, waar ze een bedrijf van binnenuit kunnen ervaren. “Beroepen moet je in de praktijk meemaken,” zegt projectleider Karin Wateler. Bedrijven kunnen jongeren echt laten meewerken en zo misschien zelfs hun toekomstige stagiairs of werknemers ontmoeten.
Dat dit werkt, bewijst Volvo Trucks Aalsmeer. “Wij hebben via On Stage een leerling ontmoet die nu bij ons een BBL-opleiding volgt,” vertelt Erik Landzaat enthousiast. “Een mooie kans om jongeren te werven.”
Nieuw dit jaar is dat direct na het Beroepenfeest ook een Banenmarkt plaatsvindt. Werkgevers krijgen zo de kans om niet alleen jongeren, maar ook werkzoekenden te ontmoeten.
Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht
E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl
Telefoon Redactie
0297 - 286004