Kraan loopt weer na grote leidingbreuk, definitief herstel in volle gang

Na de waterstoring van gistermiddag stroomt er weer water door de kranen. Drinkwaterbedrijf Vitens heeft de getroffen dorpen gisteren via een omleiding snel weer van water voorzien. Vandaag zijn monteurs nog druk bezig met de definitieve afhandeling van de grote leidingbreuk.

‘Snel geïsoleerd’

De storing trof donderdagmiddag een groot deel van de regio, waaronder Vinkeveen, Abcoude, Baambrugge en Mijdrecht, nadat een hoofdtransportleiding bij de Bonkestekersweg lek raakte. De waterdruk viel in de wijde omtrek volledig weg en de telefoon bij Vitens stond roodgloeiend.

“Gisteren was er een leidingbreuk in een transportleiding,” blikt een woordvoerder van Vitens terug. “Mijn collega’s hebben snel dat lek kunnen isoleren en een omleiding kunnen maken, waardoor mensen weer water hadden.” Rond 18:00 uur stroomde er bij de meeste huishoudens weer water uit de kraan.

Vrije monteur springt meteen bij

“Het is wel een grote leiding, hoor. Veertig centimeter doorsnede,” vertelt een monteur donderdagavond. Dat er gisteren zo snel kon worden ingegrepen, is te danken aan een flinke dosis collegialiteit. Een monteur van Vitens die toevallig uit Abcoude komt, was eigenlijk vrij toen hij werd gebeld door bekenden die zonder water zaten. Hij zocht direct contact met zijn collega die wél storingsdienst had. “‘Het gaat nog wel even duren voordat ik er ben’, zei hij. Toen ben ik zelf maar gaan rijden.”

“‘Het gaat nog wel even duren voordat ik er ben’, zei hij. Toen ben ik zelf maar gaan rijden.”

Eenmaal ter plaatse wist de Abcoudse monteur de stroom snel te stoppen. “Ik heb meerdere afsluiters in het net dicht kunnen zetten, dan stopt het.” De impact van de breuk was direct voelbaar in de hele regio. “Water is het minst gevaarlijk, maar geeft de meeste chaos als het stuk gaat.”

Structurele reparaties nog bezig

Hoewel het probleem voor inwoners opgelost is, zijn de monteurs vandaag opnieuw ter plaatse. “Vandaag zijn ze verder gegaan met de structurele reparaties. Ze zijn nu bezig met het permanent repareren van de leiding. Daarom is de eindtijd online verplaatst,” legt de woordvoerder uit.

Ook het asfalt heeft schade

Kleinere (om)leidingen

In sommige wijken was er vrijdagochtend opnieuw een lagere waterdruk.  “De drukklachten kunnen kloppen,” legt de woordvoerder uit. “De leiding die kapot is gegaan is een vrij grote transportleiding. Van andere productielocaties wordt nu water aangevoerd. Doordat die andere leidingen wat kleiner zijn, was er minder watertoevoer.”

Inmiddels is er achter de schermen hard gewerkt om dit probleem op te lossen. “Zojuist hebben monteurs een afsluiter opengezet, dus er wordt nu meer water naar het gebied aangevoerd. Dus als het goed is moeten de drukklachten minder worden,” aldus de woordvoerder.

Inwoners moeten er daarnaast rekening mee houden dat het kraanwater rondom de herstelwerkzaamheden tijdelijk een bruine kleur kan hebben. Dit is niet schadelijk voor de gezondheid en verdwijnt door de kraan even goed door te laten lopen.



De Ronde VenenMaatschappij


Studio
Rendementsweg 10d
3641 SK Mijdrecht

E-mail
redactie@rtvrondevenen.nl

Telefoon Redactie
0297 - 286004

×